تماس با خط دایورت شده


همانطور که می‏دانید در گوشی‏های تلفن همراه قابلیتی به نام Divert یا انتقال مکالمه وجود دارد. هنگامی که خط خود را روی شماره‏ای Divert می‏کنید، از این پس هر تماسی با شما گرفته شود به طور خودکار تماس به شماره تعیین شده منتقل می‌گردد. در نتیجه هیچ‌کس نمی‌تواند به طور مستقیم با خط شما تماس بگیرد و گوشی شما هیچ‏گاه زنگ نخواهد خورد. بسیاری از افراد از این کار جهت پاسخ ندادن به هیچ تماسی، از این امکان استفاده می‏کنند. اما از آن‌جا که دست بالای دست بسیار است، قصد داریم ترفندی جالب را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن بتوانید به طور مستقیم با خطی که Divertشده است تماس بگیرید! قطعا فردی که خط خود را Divert کرده است شگفت‏زده می‏شود که چه طور شما توانسته‏اید، در حالتی‌که او از امکان Divert خارج نشده است، با او تماس بگیرید!

  

این ترفند روی کلیه گوشی‏هایی که قابلیت Divert را دارند قابل انجام است. نحوه کار بسیار ساده است.

 

شما باید شماره خودتان را روی شماره‏ای که قصد دارید با آن تماس بگیرید Divert کنید. سپس از خط خودتان با خط خودتان تماس بگیرید!

 

به همین سادگی می‌توانید به طور مستقیم با شخص مورد نظر تماس بگیرید.

 

می‌توانیم مثالی بزنیم. فرض کنید شماره شما ۰۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰ است. شماره فردی هم که قصد دارید با او تماس بگیرید (که خطش را Divert کرده است) ۰۹۳۵۰۰۰۰۰۰۰ است.

 

در گوشی به بخش مربوط به تنظیمات Divert (در بعضی گوشی‏ها Call Forwarding نام دارد) بروید.خط خود را روی شماره ۰۹۳۵۰۰۰۰۰۰۰ که شماره فرد مورد نظر است، Divert کنید. اکنون توسط همین گوشی و همین خط خودتان که اکنون تماس‌هایش منتقل شده با شماره ۰۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰ که شماره خودتان است تماس بگیرید. با این کار گوشی طرف مقابل زنگ می‏خورد و شما بوق آزاد می‏شنوید که به منزله برقراری تماس مستقیم با فرد مورد نظر است؛ به این ترتیب از انتقال تماسی که صورت گرفته، عبور کرده‌اید.

 

این ترفند روی کلیه خطوط تلفن همراه اعم از همراه اول، ایرانسل و تالیا آزمایش شده و قابل انجام است.در پایان دقت کنید پس از برقراری تماس، خط خود را از حالت Divert خارج کنید.تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۶ | 19:36 | نویسنده : جمالی |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.